Tepebaşı Çilingir Anahtar 0 537 341 47 84
ANAHTAR ÇİLİNGİR VE BIÇAK BİLEME HİZMETLERİ
Şirintepe Mh. Gözüpek Sk. No:7/B
es.teknikanahtar@gmail.com
0 537 341 47 84 - 0 537 341 47 84

UĞUR BİLGE ve EKİBİ SARARDA

11.07.2019 

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr.  ve ekibi SARAR Fabrikalarını ziyaret ederek sağlık taraması konusunda gerekli çalışmayı yapmak için ekibi ile birlikte SARAR çalışanlarını ziyaret ederek gereken bilgileri vermişlerdir.  SARAR Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin SARAR tarafından karşılanan heyete yaptığı açıklamada çok kıymetli başta sağlık il Müdürüm olmak üzere bütün yöneticilere çalışanlarımıza verdikleri değerden dolayı çalışanlarım adına teşekkür ediyorum dedi.

Bu amaçla il sağlık müdürümüz Doç. Dr. Uğur BİLGE, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Aslı Melek ZEYTİN ve İl Sağlık Müdürlüğü yönetim ekibi olarak, Sarar Giyim San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cemalettin SARAR  ziyaret edildi. Kanser taramalarının önemi konusunda bilgilendirmeler yapıldı.  Sarar Giyim San. ve Tic. A.Ş fabrikalarında çalışan, kanser taraması yaptırmak isteyen personele tarama yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.
               
Kanser; dünya genelinde önemli bir sağlık sorunu olmakla beraber, toplumlarda önemli bir sos yo-ekonomik yüke, maddi ve manevi kayıplara yol açmaktadır.

Bu nedenle kanserle mücadelede en etkili yollardan birisi, kansere sebep olan etkenlerden kaçınılması,  diğeri de hastalığın erken teşhis edilmesidir. Hastalığın erken teşhisi amacıyla toplum tabanlı kanser tarama programları yapılmaktadır. En sık görülen kanser türlerinden olan Meme Kanseri, Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri ve Kalın Bağırsak (Kolon) Kanserinin erken tanısı yapılacak olan basit testler ile mümkün olmaktadır. 40-69 yaş aralığındaki kadınların, meme kanseri için 2 yılda bir mamografi çekimi, 30-65 yaş aralığındaki kadınların, Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri için 5 yılda bir smear ve HPV -DNA testi, 50-70 yaş aralığındaki kadın ve erkeklerin ise, Kalın Bağırsak (Kolon) Kanserleri için 2 yılda bir gaitada gizli kan testi ve 10 yılda bir Kolonoskopi yaptırmaları önerilmektedir.

Öneriler ve konuşmalardan sonra heyet SARAR çalışanları ile hatıra fotoğrafı çekilerek ayrıldılar.

Gönderen: haber
653 defa okundu 
 


Bilim-Teknoloji
Yıllara meydan okuyan güvenlik sistemleri için 3 önemli kriter
TATİLDE VERİLERİNİZİ SAĞLAMA ALACAK 5 ÖNERİ
Torrent sitelerinden Kore dizi ve filmleri indirenler dikkat
TATİLE ÇIKACAKLAR SİBER DOLANDIRICILARIN KISKACINDA
İnstagram Takipçi Hilesi

 

 
Ekonomi
HANIMELİ SOKAK DOLUDİZGİN
Aydınlatma Sektörü, IstanbulLight İle Dünya Pazarlarına Açılıyor…
Emeklilerin kurban bayramı ikramiyesi ne zaman verilecek?
Ambalaj tasarımının yıldızları belli oldu
Uygun Adım Geleceğe: Ar-Ge ve İnovasyon