Tepebaşı Çilingir Anahtar 0 537 341 47 84
ANAHTAR ÇİLİNGİR VE BIÇAK BİLEME HİZMETLERİ
Şirintepe Mh. Gözüpek Sk. No:7/B
es.teknikanahtar@gmail.com
0 537 341 47 84 - 0 537 341 47 84

BEBKA, ÜNİVERSİTE İHTİYAÇ ANALİZİ ODAK GRUP TOPLANTILARI DÜZENLEDİ…

16.10.2019 

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Üniversite İhtiyaç Analizi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saim Kılavuz ve Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i ziyaret eden BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve BEBKA yetkilileri, düzenlenen Bursa İli Yüksek Öğrenim Stratejisi: Üniversite İhtiyaç Analizi Projesi İstişare Toplantısı’nda mülki idare amirleri, yerel yönetim temsilcileri ve STK yönetimleriyle buluştu.

İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Belediyelerin üst düzey yöneticileri, STK Başkanları ile temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Bursa’daki yükseköğretim kurumları hakkında değerlendirmeler yapılırken, Bursa’ya yeni üniversite açılması halinde hangi taleplere cevap vermesi gerektiği ele alındı.

Toplantıda konuşan BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, yeni bir üniversitenin Bursa için önemli ihtiyaç olduğunu vurguladı. Gerim, “Bursa için sanayi, tarih, turizm, tarım şehri gibi birçok tanım kullanabiliyoruz ama ne yazık ki üniversite konusunda aynı durum geçerli değil. İlim olmayan bir yerde gelişmeyi beklemek çok mümkün olmuyor. Bu önemli ihtiyaca yönelik çözümler bulmak için profesyonel bir danışmanlık firmasıyla çalışıyoruz. Bu doğrultuda Sayın Valimize, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Rektörlerimize ziyaretler gerçekleştirdik ve durum değerlendirmelerinde bulunduk. Bu toplantıda nasıl bir üniversiteye ihtiyacımız var, şehrin taleplerine nasıl cevap verebiliriz, iyi akademisyenleri ve öğrencileri nasıl Bursa’ya çekebiliriz gibi sorulara cevap arayacağız” dedi.

Açılış konuşmasının ardından toplantı İstatistik Uzmanı Süzülay Hazar’ın moderatörlüğünde devam etti ve toplantıya katılan İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Belediyelerin üst düzey yöneticileri, STK Başkanları ve temsilcileri önerilerini sundular.

Gönderen: haber
1061 defa okundu 
 


Bilim-Teknoloji
İNDİRİM GÜNLERİNDE ALIŞVERİŞ YAPARKEN SİBER DOLANDIRICILARA DİKKAT!
YANDEX’İN TESLİMAT ROBOTU YANDEX.ROVER TEST SÜRÜŞLERİNE BAŞLADI
Dijital paralar hakkında bilginiz yoksa dikkat!
İnstagram Reklam Hizmetleri
Microsoft Ignite etkinliğinde 7 inovasyon açıkladı

 

 
Ekonomi
Bir yerde ahlak ile hukuk uygulanmıyorsa orada adalet beklenemez
EOSB Geleceğe Nefes Oldu: 1000 adet fidan toprakla buluştu
Olive Markets Nasıl? Güvenilir Mi? Hakkında Yorumlar Neler?
REKOR MAAŞ PROMOSYONU ANLAŞMASI
10 bin ihracatçıya daha ‘Yeşil Pasaport’ imkanı doğdu